Przekaż 1,5 % Twojego podatku na wsparcie działalności ZUL. Nr KRS 0000682444

należymy do

„Spotkania z muzyką i poezją żydowską”

Podziel się z innymi

Wszystko co dobre-szybko się kończy!

18 czerwca 2023 odbył się koncert finałowy połączony z wernisażem prac uczestników Projektu „Spotkania z muzyką i poezją żydowską”, współfinansowany przez Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce. Projekt ten obejmował warsztaty śpiewu, gry na instrumentach muzycznych (flet prosty, bęben, gitara) oraz malarstwa. Należy podkreślić, że projekt został objęty honorowym patronatem dr Anny Frajlich-Zając – polskiej poetki, wykładowczyni na Uniwersytecie Columbia i Wydziale Slawistycznym Uniwersytetu Nowojorskiego.

Celem projektu była popularyzacja muzyki i poezji Żydów, rozpowszechnienie bogactwa, mądrości i emocji kultury żydowskiej, a przez to działania na rzecz integracji międzynarodowej i międzykulturowej.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.