Przekaż 1,5 % Twojego podatku na wsparcie działalności ZUL. Nr KRS 0000682444

należymy do

Festiwal Muzyki Ludowej

to lokalny Festiwal, który odbywający się po raz pierwszy. 

Jego celem jest popularyzacja kultury tradycyjnej, przedstawienie jej w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla współczesnego odbiorcy, jak również edukacja – próba zainteresowania wartościami tradycyjnej kultury lokalnej regionu Pomorza Zachodniego. Podczas Festiwalu będzie można zobaczyć występy muzyczne wykonawców z regionu, którzy już zajmują stałe miejsce na scenie kulturalnej naszego regionu. Poza tym będziemy mieli niespotykaną możliwość usłyszeć grupę amatorów biorących udział w warsztatach w ramach projektu „Letnia Szkoła Muzykowania na Pomorzu Zachodnim”.

Głównym celem Festiwalu jest popularyzacja, ochrona i dokumentacja autentycznego muzykowania i śpiewu ludowego z obszaru Pomorza Zachodniego.

W Festiwalu mogą wziąć udział: kapele ludowe, których skład i repertuar jest zgodny z tradycjami danego regionu, instrumentaliści, soliści grający na tradycyjnych instrumentach, śpiewacy – soliści, zespoły śpiewacze;

Festiwalowi patronuje Gmina Dobra Szczecińska.

Głównym organizatorem imprezy jest Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy we współpracy z Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej. 

Festiwal realizowany w ramach projektu Letnia Szkoła Muzykowania na Pomorzu Zachodnim – edycja 2020. 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury z Projektu EtnoPolska 2020.

 

Fest Palkat mŁY

 

zaproszenie folkowisko jpg

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.