Przekaż 1,5 % Twojego podatku na wsparcie działalności ZUL. Nr KRS 0000682444

należymy do

Festiwal Muzyki Ludowej zulAdmin 2020-06-07

Festiwal Muzyki Ludowej

Festiwal Muzyki Ludowej

to lokalny Festiwal, który odbywający się po raz pierwszy. 

Jego celem jest popularyzacja kultury tradycyjnej, przedstawienie jej w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla współczesnego odbiorcy, jak również edukacja – próba zainteresowania wartościami tradycyjnej kultury lokalnej regionu Pomorza Zachodniego. Podczas Festiwalu będzie można zobaczyć występy muzyczne wykonawców z regionu, którzy już zajmują stałe miejsce na scenie kulturalnej naszego regionu. Poza tym będziemy mieli niespotykaną możliwość usłyszeć grupę amatorów biorących udział w warsztatach w ramach projektu „Letnia Szkoła Muzykowania na Pomorzu Zachodnim”.

Głównym celem Festiwalu jest popularyzacja, ochrona i dokumentacja autentycznego muzykowania i śpiewu ludowego z obszaru Pomorza Zachodniego.

W Festiwalu mogą wziąć udział: kapele ludowe, których skład i repertuar jest zgodny z tradycjami danego regionu, instrumentaliści, soliści grający na tradycyjnych instrumentach, śpiewacy – soliści, zespoły śpiewacze;

Festiwalowi patronuje Gmina Dobra Szczecińska.

Głównym organizatorem imprezy jest Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy we współpracy z Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej. 

Festiwal realizowany w ramach projektu Letnia Szkoła Muzykowania na Pomorzu Zachodnim – edycja 2020. 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury z Projektu EtnoPolska 2020.

 

Fest Palkat mŁY

 

zaproszenie folkowisko jpg